Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

23-04-2024

Healthy food survey

„Knowledge of languages is the doorway to wisdom” Roger Bacon Dzieci najchętniej i najszybciej uczą się poprzez zabawę. W ten właśnie sposób poznają świat, wchodzą w relacje z rówieśnikami oraz przygotowują się do życia w społeczeństwie. Dlaczego więc nie wykorzystać ich naturalnych zdolności do nauki języka angielskiego? Wystarczy tylko nadać dziecięcym aktywnościom odpowiednie ramy i pokazać, że nauka z zabawą mogą iść ze sobą w parze. Ostatnio, podczas lekcji „anglika”, uczniowie klasy 4c ćwiczyli tworzenie zdań w czasie Present Simple.

23-04-2024

Finał Dolnośląskich Konkursów „zDolny Ślązak”

To prestiżowe konkursy przedmiotowe dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych, których organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty, a realizowane są one w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Za nami już ostatni etap zmagań, tj. wojewódzki, który odbył się we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentowało w nim dwoje uczniów: Montserrat Biza (7c) – język polski (opiekun: pani Bożena Giżycka) i Paweł Kiełdanowicz (7a) – geografia (opiekun: pani Małgorzata Hołod). Miło nam poinformować, że oboje uzyskali tytuły finalistów. Gratulujemy sukcesów i liczymy na powtórkę w przyszłym roku szkolnym.

23-04-2024

Srebrne piłkarki z Jedynki!

W czwartek, 18 kwietnia, w naszej szkole odbył się finał powiatowy w piłce nożnej dziewcząt – w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiły się dwie reprezentacje placówek z Lubania: Czwórka i Jedynka. Niestety, po zaciętej walce zespół SP1 uległ lokalnym rówieśniczkom, zajmując ostatecznie II miejsce. Dziewczęta, gratulujemy wicemistrzostwa powiatu i dziękujemy za waleczną oraz ambitną grę.

23-04-2024

„POCAHONTAS” DLA KLAS I-III

15 kwietnia uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na spektakl "Pocahontas". Występ został przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa, a był on bajkową adaptacją historii o słynnej indiańskiej księżniczce. Ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja, rozbudowana dekoracja oraz znakomicie dobrane zabawne dialogi, sprawiły, że poczuliśmy się jak w bajce. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów. Przedstawienie dostarczyło wszystkim dzieciom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Uczniowie mieli możliwość obcowania ze światem teatru.

23-04-2024

CZYTANIE JEST COOL

W dniach 10 i 11 kwietnia klasy 3a oraz 3b brały udział w zajęciach czytelniczych organizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu. Na wstępie dzieci zapoznały się z etapami powstawania książki oraz rozmawiały o swoich ulubionych tytułach. Bardzo ciekawym zadaniem było wybranie dla swojego kolegi/ swojej koleżanki książki, która mogłaby go/ ją zainteresować. Nie było łatwo wybrać jedną spośród tylu pozycji na półkach. Niektórzy kierowali się okładką, innych interesowała zawartość, jednak w większości wybory okazały się trafne.

22-04-2024

Akcja społeczno – edukacyjna „Żonkile” w SP4

19 kwietnia 2024r.przystąpiliśmy do akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”, zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - upamiętniającej 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

22-04-2024

W KLASACH PIĄTYCH TWORZYLIŚMY „HISTORYCZNE LAPBOOKI”

Lapbooki to własnoręcznie wykonane „książki”, gromadzące informacje na dowolnie wybrany temat. Kształt, forma, technika wykonania zależą od wieku ucznia i wybranego tematu.

15-04-2024

LEGO LOGOS – lekturowa przygoda z klockami

Zabawa w procesie dydaktycznym jest wykorzystywana w wielu metodach aktywizujących, a podczas lekcji języka polskiego można sięgnąć po plastikowe klocki jako atrakcyjny środek dydaktyczny. Tym razem uczniowie klas 5b i 5c pracowali metodą nauczania twórczego myślenia, a więc Lego Logos. Zajęcia, podczas których piątoklasiści analizowali i syntezowali treści, rozwijali kreatywność oraz kształcili umiejętność pracy zespołowej, pokazały, jak wyjątkowych konstruktorów mamy w naszej szkole. Uczniowie wykreowali zaś świat przedstawiony omawianej lektury pt. „Tajemniczy ogród” autorstwa F. H. Burnett.

15-04-2024

8a na Dniach Otwartych

10 kwietnia, na niespełna miesiąc przed egzaminem ósmoklasisty, uczniowie kl. 8a wraz z wychowawczynią panią Sylwią Matusiak uczestniczyli w Dniach Otwartych lubańskich szkół średnich. Nasza młodzież odwiedziła tego dnia trzy placówki edukacyjne: ZSZiO im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej, ZSP im. A. Mickiewicza oraz ZSEM. Ósmoklasiści obejrzeli prezentacje dotyczące kierunków nauczania w poszczególnych szkołach, zwiedzili sale i pracownie do nauki zawodu, rozmawiali z nauczycielami i uczniami, jak również aktywnie uczestniczyli w wielu różnorodnych, przygotowanych na ten czas pokazach oraz warsztatach.

12-04-2024

Przybysz z dalekiej planety...

Na lekcji plastyki w klasie 4c wylądowało UFO, a z nim kilku przybyszów z dalekich planet.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...