Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

08-05-2024

Wyróżnienie w dolnośląskim „Konkursie na… Konkurs rozwijania umiejętności opisanych w Zintegrowanej

W lutym 2024 r. wzięliśmy udział w „Konkursie na… Konkurs rozwijania umiejętności opisanych w ZSU 2030 u dzieci i młodzieży”. Warto zaznaczyć, że konkurs został objęty Patronatami Honorowymi: Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Do zdobycia były cenne nagrody i możliwość podzielenia się doświadczeniem oraz wiedzą, między innymi jak doskonalić umiejętność pracy zespołowej, krytycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów czy uczenia się od siebie nawzajem. Naszym zadaniem było przygotowanie autorskiego regulaminu konkursu zgodnie z założeniami i z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

08-05-2024

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Największa, najmniejsza, najdroższa… – wszystko o książce z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Po co powstają książki? Żeby je czytać! Wydawałoby się, że korzyści z czytania książek są uczniom powszechnie znane, a jednak do regularnego czytania przyznaje się niewielu młodych ludzi. Dlatego Dzień Książki i Praw Autorskich był doskonałą okazją, by zachęcić dzieci do sięgania właśnie po nie. Każdego 23 kwietnia odbywa się wiele wydarzeń związanych z krzewieniem czytelnictwa. Z tej okazji również w naszej szkole przeprowadzono inspirujące lekcje promujące czytelnictwo.

08-05-2024

„Dbamy o zasoby wody” konkurs w SP4 Lubań

Klasy 2b i 4b zostały laureatami konkursu „Dbamy o zasoby wody”, który został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Wody przez Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lubaniu.

08-05-2024

„Wiwat Konstytucja, 20 lat Polski w UE”

Uczniowie z klas 5c i 5a tworzyli - pracując w grupach - plakaty upamiętniające 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz 20 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

07-05-2024

Tablica interaktywna dla pierwszaków

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że do grona przyjaciół wspierających naszą szkołę dołączyła firma Dr. Schumacher, dzięki której udało nam się osiągnąć cel zakupu: monitora tablicy interaktywnej do klasy 1b.

06-05-2024

Smaczny niemiecki...

Ostatnio uczniowie 2b na lekcji języka niemieckiego urządzili sobie klasowe śniadanie. W jego trakcie, łącząc przyjemne z pożytecznym, ćwiczyli słownictwo dotyczące codziennego życia. Dotyczyło ono przede wszystkim nazw artykułów spożywczych, zwrotów grzecznościowych (dziękuję, proszę) czy informowania (co chciałbym, czy coś smakuje dobrze/źle). Ponadto drugoklasiści utrwalali wyrażanie własnego zdania (jestem głodny, chcę pić). I tak oto zjedli śniadanie w niemieckim wydaniu.

06-05-2024

Save the world today!

Pod koniec kwietnia klasy 7b i 7c, w ramach lekcji języka angielskiego, wykonały prace projektowe dotyczące ochrony środowiska, segregacji śmieci czy działań przeciwko zanieczyszczaniu Ziemi. Przy okazji nasza młodzież mogła utrwalić poznane dotychczas słownictwo dotyczące tematyki zajęć i poćwiczyć współpracę w grupie. Efekty tych prac (w formie plakatów) można podziwiać w sali językowej oraz na poniższych zdjęciach. Our planet Earth is the best!

05-05-2024

Święta Majowe – pielęgnujemy wartości patriotyczne

25 kwietnia, w czwartek, odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Majowych. Na sali gimnastycznej wzięły w nim udział (w dwóch turach) klasy: I-IV i V-VIII, a także grono pedagogiczne z dyrekcją szkoły na czele. Uczniów obowiązywał – oczywiście – strój galowy. Przez ok. 45 minut szkolnej akademii mieliśmy okazję uczestniczyć i obejrzeć przedstawienie pt. „Lekcja historii”. W jego trakcie usłyszeliśmy, jak uczniowie z klasy 7a, opowiadają historię czterech dni świątecznych, tj. 1 maja – Święta Pracy, 2 maja – Święta Flagi RP, 3 maja – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 8 maja – Narodowego Dnia Zwycięstwa.

05-05-2024

„Łączy nas pamięć”

„Nie ma nic piękniejszego niż pomaganie innym.” W piątek (19 kwietnia), w Jedynkowym Teatrze „Na Strychu”, odbyła się premiera autorskiego projektu pt. „Irena”. Przedstawienie zostało przygotowane dla uczniów klas: 7abcd oraz 8a. W jego I części tytułowa bohaterka, tj. Irena Sendlerowa, opowiedziała o swoim burzliwym życiu i o tym, jak pomagała w ocaleniu żydowskich dzieci. Natomiast II część spektaklu była poświęcona świadectwom uratowanych przez nią osób. Dzięki specjalnie przygotowanej scenerii, a także muzyce, słowu oraz prezentacji, młodzież z SP1 miała możliwość poczuć atmosferę tamtych czasów, czyli ponurych lat 40. XX w., i przekonać się, jak wyglądało życie w trakcie powstania w getcie warszawskim.

29-04-2024

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY, ZORGANIZOWANY Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W SP4

Hasło konkursu: „233 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791r.”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...