Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

27-04-2024

Zdobyliśmy cenne doświadczenie...

23 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, odbyły się Igrzyska Dzieci w minipiłce siatkowej klas czwartych – dwójki siatkarskie dziewcząt i chłopców w ramach strefy jeleniogórskiej. W zawodach uczestniczyło siedem zespołów żeńskich oraz sześć męskich. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Po zaciętych meczach, a także przy braku odrobiny szczęścia, nasi reprezentanci zajęli miejsca: V (chłopcy) i VI (dziewczęta). Wygrały zaś zespoły wśród dziewcząt – Szkoła Podstawowa z Janowic Wielkich, a wśród chłopców – Szkoła Podstawowa nr 2 z Kamiennej Góry. Gratulujemy oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej placówki!

27-04-2024

Podwójnie najlepsi w minipiłce siatkowej!

W dniu 17 kwietnia, w SP1 w Lubaniu, odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci w minipiłce siatkowej klas czwartych – dwójki siatkarskie dziewcząt i chłopców. Do zawodów przystąpiło osiem zespołów (po cztery w obu kategoriach). Nasi reprezentanci zdecydowanie wygrali wszystkie swoje mecze, zajmując ostatecznie I miejsce wśród dziewcząt i chłopców. Obie drużyny awansowały zatem do zawodów strefy jeleniogórskiej. Brawo Wy! Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

27-04-2024

„Stawiam na siebie”. Warsztaty klas V-VI

W dniach 15-19 i 22-23 kwietnia, w SP1, odbyły się zajęcia profilaktyczne „Stawiam na siebie”, które przeprowadzili trenerzy z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. W warsztatach uczestniczyli zaś uczniowie z klas V-VI. Dotyczyły one różnorodnych uzależnień behawioralnych ze szczególnym uwzględnieniem nadużywania komputera i Internetu. Ponadto nasza młodzież pogłębiła swoją wiedzę na temat hazardu (jego form oraz skutków uprawiania), emocji własnych i innych osób (w tym ich komunikowania), asertywności, stresu czy samooceny.

27-04-2024

„Debata”. Program rekomendowany dla kl. 7-8

W dniach 17-18 i 24 kwietnia, w lubańskiej Jedynce, odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. „Debata”. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas 7-8. W trakcie zajęć nasza młodzież dowiedziała się, jak zapobiegać przedwczesnemu sięganiu po alkohol i poznała konsekwencje picia go. Ponadto program promował zdrowy styl życia, kształtowanie systemu wartości czy postawy asertywne wobec presji rówieśniczej. Warto dodać, że siódmo- i ósmoklasiści chętnie oraz z zaangażowaniem brali udział w „Debacie”.

27-04-2024

„Rotkäppchen” 6b we Wrocławiu

18 kwietnia, w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA we Wrocławiu, odbył się X Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim. Po raz pierwszy – w kategorii szkół podstawowych klasy IV-VIII – uczestniczyli w nim uczniowie z lubańskiej Jedynki (tj. kl. 6b). Grupa „Siódemka” zaprezentowała publiczności etiudę pt. „Czerwony Kapturek” („Rotkäppchen”). Po swoim występie otrzymała gromkie brawa, a organizatorzy Przeglądu (z wrocławskiego Przedszkola nr 71 „Chatka Małego Skrzatka”) wręczyli młodym aktorom z SP1: dyplom za udział, podziękowania za przygotowanie dla opiekuna zespołu, a także okolicznościową statuetkę dla szkoły.

27-04-2024

DZIEŃ ZIEMI W SP1- MALI EKOLODZY

Dnia 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Każdy zespół klasowy został podzielony na 6 grup. Każda grupa miała do wykonania zadanie tematycznie związane z Dniem Ziemi. Zadania, z jakimi musiały zmierzyć się dzieci to m.in.: kolorowanka, labirynt, wykreślanka, łączenie kropek, segregacja odpadów oraz test wiedzy ekologicznej. Dzięki zabawie uczniowie utrwalili swoją wiedzę z zakresu ekologii.

26-04-2024

Jak zostać czytelnikiem biblioteki szkolnej?

Dwudziestego trzeciego kwietnia 2014 roku uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na Czytelnika biblioteki szkolnej.

26-04-2024

Jak zostać czytelnikiem biblioteki szkolnej?

Dwudziestego trzeciego kwietnia 2014 roku uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na Czytelnika biblioteki szkolnej.

26-04-2024

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu 19.04.2024 roku wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, które jak co roku odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu, pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu.

24-04-2024

"Kraina moich marzeń" w SP4

Trzech młodych plastyków z naszej szkoły wzięło udział w konkursie "Kraina moich marzeń" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, którego realizatorem jest Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...