Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

06-05-2024

Smaczny niemiecki...

Ostatnio uczniowie 2b na lekcji języka niemieckiego urządzili sobie klasowe śniadanie. W jego trakcie, łącząc przyjemne z pożytecznym, ćwiczyli słownictwo dotyczące codziennego życia. Dotyczyło ono przede wszystkim nazw artykułów spożywczych, zwrotów grzecznościowych (dziękuję, proszę) czy informowania (co chciałbym, czy coś smakuje dobrze/źle). Ponadto drugoklasiści utrwalali wyrażanie własnego zdania (jestem głodny, chcę pić). I tak oto zjedli śniadanie w niemieckim wydaniu.

06-05-2024

Save the world today!

Pod koniec kwietnia klasy 7b i 7c, w ramach lekcji języka angielskiego, wykonały prace projektowe dotyczące ochrony środowiska, segregacji śmieci czy działań przeciwko zanieczyszczaniu Ziemi. Przy okazji nasza młodzież mogła utrwalić poznane dotychczas słownictwo dotyczące tematyki zajęć i poćwiczyć współpracę w grupie. Efekty tych prac (w formie plakatów) można podziwiać w sali językowej oraz na poniższych zdjęciach. Our planet Earth is the best!

05-05-2024

Święta Majowe – pielęgnujemy wartości patriotyczne

25 kwietnia, w czwartek, odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Majowych. Na sali gimnastycznej wzięły w nim udział (w dwóch turach) klasy: I-IV i V-VIII, a także grono pedagogiczne z dyrekcją szkoły na czele. Uczniów obowiązywał – oczywiście – strój galowy. Przez ok. 45 minut szkolnej akademii mieliśmy okazję uczestniczyć i obejrzeć przedstawienie pt. „Lekcja historii”. W jego trakcie usłyszeliśmy, jak uczniowie z klasy 7a, opowiadają historię czterech dni świątecznych, tj. 1 maja – Święta Pracy, 2 maja – Święta Flagi RP, 3 maja – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 8 maja – Narodowego Dnia Zwycięstwa.

05-05-2024

„Łączy nas pamięć”

„Nie ma nic piękniejszego niż pomaganie innym.” W piątek (19 kwietnia), w Jedynkowym Teatrze „Na Strychu”, odbyła się premiera autorskiego projektu pt. „Irena”. Przedstawienie zostało przygotowane dla uczniów klas: 7abcd oraz 8a. W jego I części tytułowa bohaterka, tj. Irena Sendlerowa, opowiedziała o swoim burzliwym życiu i o tym, jak pomagała w ocaleniu żydowskich dzieci. Natomiast II część spektaklu była poświęcona świadectwom uratowanych przez nią osób. Dzięki specjalnie przygotowanej scenerii, a także muzyce, słowu oraz prezentacji, młodzież z SP1 miała możliwość poczuć atmosferę tamtych czasów, czyli ponurych lat 40. XX w., i przekonać się, jak wyglądało życie w trakcie powstania w getcie warszawskim.

29-04-2024

Akademia Malucha. Witaj Maj, Piękny Maj.....

Święta Majowe w Akademii Malucha są corocznie obchodzone w duchu patriotyzmu i dbaniu o polskie symbole narodowe.

29-04-2024

Wiosenne kwiaty- sekwencja

Zabawa polega na ułożeniu kwiatów według wzoru i koloru. Zabawy z wiosennymi kwiatami ćwiczą motorykę małą i wspierają koordynację wzrokowo – ruchową. Sekwencja to dobry trening spostrzegawczości i dokładności w wykonanym zadaniu.

29-04-2024

Rytmika-żabki i bocian

W tym tygodniu odbyły się zajęcia z rytmiki pt. Żabki i bocian. To zabawa muzyczno – ruchowa, bocian łapie żabki, które skaczą wokół stawu. Dzieci były przebrane za żabki, śpiewały piosenkę pt. Jam jest żabka oraz pięknie maszerowały. Maluszki chętnie uczestniczyły w zajęciach.

29-04-2024

Dmuchawce

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały pracę przedstawiającą dmuchawce. Do jej wykonania użyły rolek z papieru i farby. Dmuchawce wyszły piękne. Pracę można podziwiać na wystawie w szatni żłobkowej.

29-04-2024

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY, ZORGANIZOWANY Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W SP4

Hasło konkursu: „233 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791r.”.

27-04-2024

Zdobyliśmy cenne doświadczenie...

23 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, odbyły się Igrzyska Dzieci w minipiłce siatkowej klas czwartych – dwójki siatkarskie dziewcząt i chłopców w ramach strefy jeleniogórskiej. W zawodach uczestniczyło siedem zespołów żeńskich oraz sześć męskich. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Po zaciętych meczach, a także przy braku odrobiny szczęścia, nasi reprezentanci zajęli miejsca: V (chłopcy) i VI (dziewczęta). Wygrały zaś zespoły wśród dziewcząt – Szkoła Podstawowa z Janowic Wielkich, a wśród chłopców – Szkoła Podstawowa nr 2 z Kamiennej Góry. Gratulujemy oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej placówki!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...