Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

05-04-2024

Poruszające Bajki o Emocjach

W naszym przedszkolu w grupie 4 latków odbywają się warsztaty z programu Poruszające Bajki o Emocjach prowadzone przez trenerki.

05-04-2024

Odwiedziny Straży Miejskiej

14 marca nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy, którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy.

05-04-2024

Ogrodnicy w naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu dzieci zamieniły się w ogrodników i założyły w sali przedszkolnej mały wiosenny ogródek. Podczas zajęć poznały ogrodnicze narzędzia i prace wykonywane wiosną w ogrodzie. Potem zasiały owies wielkanocny w doniczkach z niecierpliwością oczekując pierwszych efektów swojej pracy.

05-04-2024

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

05-04-2024

Sensoryczne czwartki w maluszkach

Sensoryczne czwartki maluszków nie tylko pobudzają kreatywność u dzieci, ale także rozwijają sprawność manualną i uczą odpowiedniego reagowania na wrażenia zmysłowe

04-04-2024

Alfabetyczne historie w projekcie „Polak ma essę!”

We współczesnym świecie wychowanie człowieka twórczego okazuje się koniecznością, a kreatywność staje się receptą na radzenie sobie z wszelkimi zmianami. Dlatego tak ważne jest angażowanie wszystkich zmysłów w procesach poznawczych czy inicjowanie zagadnień problemowych rozwijających nieszablonowe myślenie. Łamigłówki realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Polak ma essę!” w pełni to potwierdzają. Tym razem uczniowie klasy 5b zmierzyli się z kolejnym zadaniem w związku z udziałem w projekcie. Piątoklasiści tworzyli historie z alfabetycznym zacięciem, których wyrazy zaczynały się od kolejnych liter alfabetu.

04-04-2024

"Kolory muzyki" w SP4

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki COLOR ART uczestnicząc w konkursie "Wszystkie kolory muzyki".

04-04-2024

SP4 nagrodzone w konkursie „Pisanka Wielkanocna z motywem lubańskim”

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Konkursie na "Pisankę wielkanocną z motywem lubańskim".

03-04-2024

Najlepszy matematyk w powiecie!

27 marca, w siedzibie Zespołu PCE w Lubaniu, odbył się finał „IV Powiatowego Konkursu Matematycznego klas VII-VIII Szkół Podstawowych”. Naszą placówkę reprezentował Paweł Kiełdanowicz (7a), który najpierw okazał się najlepszy podczas eliminacji szkolnych. Nasz uczeń przeszedł też brawurowo półfinał (online) – wygrywając go. Natomiast w samym finale konkursu Paweł zajął prestiżowe I miejsce (ex aequo z rówieśnikiem z SP1 Olszyna), uzyskując zaszczytny tytuł Laureata. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów! Brawo!

03-04-2024

Mamy finalistę matematycznego konkursu!

Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Jego organizatorami są: Fundacja Matematyków Wrocławskich i Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi. Celem konkursu jest upamiętnienie oraz kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak, tj. szerzenie i popularyzowanie logicznego myślenia, a także podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków. Zatem miło nam poinformować, że finalistą dolnośląskiej edycji VIII MUM – w kategorii Juniorzy (kl. 6-8 SP) – został Paweł Kiełdanowicz (7a).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...