Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

24-05-2024

Konkurs Ogólnopolski „Portret Kawalera Orderu Uśmiechu” w SP4

Uczennice klas czwartych – zdolne i kreatywne plastyczki - wzięły udział w Konkursie Ogólnopolskim „Portret Kawalera Orderu Uśmiechu”.

24-05-2024

Przedłużony nabór prac w konkursie plastycznym "U RODZINY - 10 lat DAR-u"

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z Lubania oraz powiatu lubańskiego do udziału w konkursie plastycznym "U RODZINY - 10 lat DAR-u". Nabór prac konkursowych trwa do poniedziałku 27.05.2024.

23-05-2024

BAZAREK RĘKODZIEŁA „ POD PALMĄ” W SP4

We wtorek 21 maja 2024 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa sprzedaż rękodzieła, zorganizowana przez samorząd szkolny. Wydarzenie miało miejsce podczas przerw godzinach od 9:40 do 12:30 na placu apelowym.

19-05-2024

Sukcesy wokalne dziewcząt z Jedynki

Dnia 9 maja, w SP1 w Olszynie, odbył się finał V Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Rozśpiewane uczennice naszej szkoły zaprezentowały swoje muzyczne oraz wokalne talenty. Ponadto udowodniły, że języki obce nie są im „obce”, a śpiew to ich wielka pasja. Jury nie miało łatwego zadania, bo poziom był wysoki i wyrównany. Bardzo miło nam ogłosić, że laureatkami tegorocznej edycji konkursu zostały także dziewczęta z lubańskiej Jedynki. W kategorii kl. 7-8: I miejsce zajęła Anita Rybak (7b), która otrzymała statuetkę „Złotej nutki” za wykonanie utworu „Girl in New York” Nessy Barret. Natomiast w kategorii kl. 4-6: II miejsce przypadło Gabrieli Podkowicz (4c) za zaprezentowanie piosenki „Little Red Riding Hood” Amandy Seyfried.

19-05-2024

O zdrowym odżywianiu – po niemiecku

Niedawno uczniowie klasy 2b na lekcji języka niemieckiego omawiali i układali piramidę zdrowia. Najpierw dzieci, pracując w grupach, pisały wyrazy na karteczkach z kategorii artykułów spożywczych. Następnie naklejały je na kubeczkach. Na koniec decydowały, co i gdzie się znajdzie w ich piramidach zdrowia. W ten właśnie sposób drugoklasiści utrwalili poznane słownictwo oraz dobrze się bawili, budując plastikowo-papierowe budowle.

18-05-2024

Wizyta u Burmistrza

Dnia 17 maja dzieci ze starszej grupy Żłobka Miejskiego odwiedziły Burmistrza Miasta Lubań pana Grzegorza Wieczorka. Dzieci wręczyły zaproszenie na zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 14 czerwca w Żłobku Miejskim w Lubaniu. To była bardzo miła wizyta.

17-05-2024

Piaskownica

Korzystając z pięknej pogody dzieci ze żłobka starszego wyruszyły bawić się do piaskownicy. Piasek stymuluje rozwój fizyczny dzieci. Ćwiczy małą i dużą motorykę. Maluchy kopią, przesiewają piasek, bawią się np. łopatką lub grabkami, pracują nad mięśniami oraz nabywają zdolności manipulowania przedmiotami.

17-05-2024

Prezenty na Dzień Mamy

Dzień Mamy zbliża się wielkimi krokami dlatego dzieci ze żłobka starszego w tajemnicy przed mamami przygotowały w raz z opiekunami piękne upominki. Mamusie będą na pewno zachwycone i wzruszone.

17-05-2024

Zabawy rozwijające motorykę w Akademii Malucha

Uwaga, koncentracja, skupienie i refleks. Zadania super wykonane.

17-05-2024

Opowieść ruchowa "Wiosna" A.Vivaldiego w Akademii Malucha

Opowieść ruchowa "Wiosna" A.Vivaldiego

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...