Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

17-01-2013

Zabawa karnawałowa w oddziale żłobkowym Przedszkola Miejskiego Nr 3

14 stycznia br. w oddziale żłobkowym przy Przedszkolu Miejskim nr 3 (mieszczącym się obecnie w budynku Gimnazjum nr 3) odbył  się  Bal Karnawałowy.  Maluchy bawiły  się przy  muzyce, biorąc udział  w zabawach
i konkursach przygotowanych przez opiekunów. Jak zwykle wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce-łamańce” , dostojne pary, i „ zakręcone korowody”. Jednym słowem zabawa była na 102 !!!!!!!

 

17-01-2013

Komunikat

Burmistrz Miasta Lubań przypomina, że od 1 do 15 lutego 2013 roku można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego.

17-01-2013

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 3 NA ROK SZKOLNY 2013/2014

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 3 przy ul. Różanej 1,   zaprasza Rodziców
do zapisywania dzieci do przedszkola i oddziałów żłobkowych na rok szkolny 2013/2014.

Zapisy odbywają się w placówce wg harmonogramu:

- od 1 II do 29 III - Rodzice pobierają i składają wnioski – „Karta zgłoszenia dziecka” 
  w kancelarii przedszkola (w Świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 4, ul. Kopernika 15),
- od 1  do 15 IV - Komisja kwalifikuje dzieci zgłoszone do przedszkola na rok szkolny 2013/2014,
- od 16 do 30 IV  - Dyrektor przedszkola wywiesza listę dzieci przyjętych i nie przyjętych 
  na nowy rok szkolny.

17-01-2013

Zabawy zimowe na śniegu przedszkolaków z PM 3

Miesiąc styczeń, to miesiąc sprzyjający realizacji treści programowych z zakresu stwarzania sytuacji rozwijających nieskrepowaną ekspresję ruchową dziecka oraz doskonalenia płynności ruchów w przestrzeni.

17-01-2013

Przedszkolaki z PM 3 dokarmiają ptaki

Okres zimowy, to czas, kiedy człowiek wspomaga zwierzęta w przetrwaniu zimy przez dostarczanie im pożywienia, w tym głownie ptakom żyjącym na wolności. Najmłodsze dzieci z grupy I i II realizując Projekt "Przedszkolak przyjacielem przyrody", kształtowały właściwe i aktywne postawy wobec przyrody i jej ochrony dokarmiając ptaki.

16-01-2013

Nasza przygoda z Archiwum Państwowym w Lubaniu

Młodzi pasjonaci regionu i historii wraz z opiekunem panią Elwirą Wojtusik odwiedzili Archiwum Państwowe w Lubaniu.
Pani Barbara Grzybek – pracownik archiwum – w niezwykle interesujący sposób oprowadziła nas po pomieszczeniach, które kryły mnóstwo źródeł pisanych i niepisanych z przeszłości Lubania oraz regionu.

15-01-2013

„ Ratujemy i uczymy ratować” w SP 4

REALIZACJA PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „ BĄDŹ BEZPIECZNY” z wykorzystaniem elementów programu pierwszej pomocy „ Ratujemy i uczymy ratować”

14-01-2013

Sukces zdolnego gimnazjalisty z jedynki.

Uczeń kl. IIa Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu Kamil Zygarowicz podobnie jak w roku ubiegłym otrzymał stypendium Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wyniki w nauce i sukcesy w konkursach. Jest to drugie stypendium przyznane Kamilowi.

12-01-2013

Gimnazjaliści z 1 z Bożonarodzeniowym Przesłaniem w Dzielnicy

Jak każdego roku 6 stycznia w Święto Trzech Króli uczniowie Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego w Lubaniu zaprezentowali bożonarodzeniowy  program artystyczny w parafii  św. M. M. Kolbe na Księginkach. Do wspólnego kolędowania chętnie włączyła się schola ”Eden”, parafianie i rodzice.

10-01-2013

Gimnazjum nr 1 w Lubaniu po raz kolejny na podium.

W dniu 09.01.2013 roku uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego zajęli II miejsce w Finale Powiatowym Piłki Siatkowej. Wcześniej odbyły się rozgrywki półfinałowe, w których każdej grupy wyszły dwie drużyny i to one walczyły w finale. Zmierzyliśmy się z: Gimnazjum z Olszyny, Gimnazjum nr 2 z Lubania oraz Gimnazjum z Leśnej. Po zwycięstwie nad drużyną z Gimnazjum nr 2 w finale zmierzyliśmy się z Gimnazjum w Leśnej. W zaciętej walce uzyskaliśmy II miejsce i tytuł Wicemistrza Powiatu Lubańskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...