Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Głos Seniora

Aktualności:

03-05-2023

Głos Seniora: "Głośna cisza" pełna emocji

„Ach, ta dzisiejsza młodzież. Co z nich wyrośnie?” - mówimy pełni troski i obawy, zapominając, że i o nasze pokolenie drżeli ci starsi. Grupa lubańskiej młodzieży pokazała ostatnio, że niekoniecznie trzeba się o nią martwić, ale na pewno więcej słuchać tego, co mają do powiedzenia.

01-05-2023

Głos Seniora: Gdzie ci mężczyźni?

Emerytura to czas zasłużonego odpoczynku, jednak wiele osób nie potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Wydaje się, że zwłaszcza mężczyznom ciężko jest otworzyć się na nowe możliwości, jakie otwierają się przed nimi dzięki większej ilości wolnego czasu.

01-04-2023

Głos Seniora: Lubańskie wierzby płaczące

Wiosną przyroda budzi się do życia. Już za chwilę delikatną zielonością pokryją się i lubańskie płaczące wierzby. Znacie je wszystkie?

30-03-2023

Głos Seniora: Świadectwa zbrodni, pokuty i pojednania

W okolicach Lubania zachowało się kilka krzyży pokutnych, zwanych też krzyżami pojednania. Zapraszam na krótką opowieść o ich historii i znaczeniu.

09-03-2023

Głos Seniora: Pilnowanie koła

Koło należy do bardzo ważnych wynalazków cywilizacyjnych. Z jednej strony jest proste, z drugiej strony w jakiś sposób oszukuje grawitację. Co jeszcze wiemy o kole?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...