Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-03-2022

Zajęcia, które odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu.

Mała estrada, młoda estrada - instruktor Leon Iwiński

Na warsztaty wokalne zapraszamy dzieci od 6-tego roku życia oraz młodzież, wykazujących predyspozycje do śpiewania, talent wokalny a także chęć do systematycznej pracy. Zajęcia w zakresie pracy nad ciekawym repertuarem, różnicowanym pod względem: charakteru, tematyki oraz stylistyki muzycznej. Warsztaty to również praca nad emisją głosu, dykcją, interpretacją piosenki oraz higieną głosu. Młodzi wokaliści mają doskonałe warunki pracy – ćwiczenia odbywają się z użyciem mikrofonu, na profesjonalnym sprzęcie nagłaśniającym, w warunkach scenicznych, tak, aby zagwarantować jak najlepsze warunki do osiągnięcia swobody scenicznej oraz potrzebnego doświadczenia na scenie lub estradzie. Dzięki osiąganiu coraz doskonalszej techniki wokalnej, zajęcia przygotowują do udziału w różnego rodzaju konkursach piosenki, występach scenicznych, festynach. Przygotowanie do udziału w castingach do programów telewizyjnych a dla zainteresowanych do egzaminów na wyższe uczelnie muzyczne w zakresie wokalistyki rozrywkowej w kraju jak i za granicą.

Klub Tańca Towarzyskiego "AMETYST" - instruktor Mirosław Mleczek

Przez wiele lat Lubań na tanecznej mapie Polski stanowił białą plamę, dopiero w 1995 roku Miejski Dom Kultury przygarnął pierwszą grupę miłośników tańca towarzyskiego, którzy trenowali wówczas pod okiem Jacka Hajdasza i Izabeli Szczęsnej. Wkrótce para instruktorów opuściła taneczny narybek, aby zająć się własną karierą. Nie zostawiono jednak tancerzy bez opieki. Wiosną 1996 roku grupę przejął instruktor Mirosław Mleczek. Wiele czasu i uwagi poświęcił młodym ludziom, aby na tyle nauczyć ich poruszania się po parkiecie, by mógł powstać klub. Jesienią 1996 roku w Polskim Towarzystwie Tanecznym został zarejestrowany Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego pod nazwą „Ametyst”. Kilka dni po otrzymaniu książeczek startowych kilka par wystartowało w Mistrzostwach Województwa Jeleniogórskiego. Klub Tańca Towarzyskiego „Ametyst” działała przy Miejskim Domu Kultury w Lubaniu od ponad 20 lat, instruktorem jest niezmiennie Mirosław Mleczek, który wyszkolił już wiele wspaniałych par. Mają one na swoim koncie liczne sukcesy i najwyższe kategorie taneczne.

Zajęcia kierowane są do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tańcem towarzyskim i chcą poznać tańce latynoamerykańskie takie jak: samba, cha cha i jive oraz standardowe walc wiedeński, walc angielski i tango. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką oraz ćwiczeniami usprawniającymi ruch i koordynację. Na zajęciach uczymy się rytmów, kroków, figur, choreografii w parach, postawy oraz kultury tanecznej. Taniec towarzyski pomaga wyrzeźbić dolne parte ciała, a także, poprzez trzymanie tanecznej "ramy", uczy prawidłowej postawy ciała. Tańce latynoamerykańskie dodatkowo rozluźniają mięśnie i poprawiają pracę układu krwionośnego, a to wszystko w ramach wspaniałej zabawy przy radosnej muzyce.

Studio Tańca "MAR-KO" - instruktor Mariusz Kozak (sala baletowa)

CHAOS Dance Studio - instruktor Natalia Łukasik (sala lustrzana)

Zajęcia tańca nowoczesnego to warsztaty, na których dzieci oraz młodzież poznają najbardziej popularne style taneczne. Charakter i poziom zaawansowania zajęć jest dostosowany do wieku i umiejętności uczestników. Nauka tańca nowoczesnego wpływa pozytywnie na koordynację psychofizyczną i ruchową, na poprawę samooceny. Taniec otwiera na innych, integruje z rówieśnikami, pozwala na wyrażenie swoich emocji w sposób kreatywny. Oprócz techniki, bardzo ważny jest wyraz artystyczny i umiejętność opowiadania ruchem historii, przekazywania emocji tak, aby zaskoczyć widza. Zajęcia są niezwykle ekspresyjne, kształtują umiejętność artystycznego wyrażania siebie, a także pamięć ruchową i koordynację. Dzięki swojej różnorodności zajęcia tańca nowoczesnego to nie tylko nauka kroków, ale przede wszystkim doskonała zabawa.​ Uczestnicy zajęć prezentują swoje umiejętności na licznych imprezach i przeglądach o zasięgu nie tylko lokalnym, ale także ogólnopolskim.

Aleksander & Magda

- V-ce Mistrzowie Polski par zawodowych w stylu latynoamerykańskim oraz showdance

- Ćwierćfinaliści Mistrzostw Europy par zawodowych

- Półfinaliści Dutch Open par zawodowych

- Wielokrotni finaliści Mistrzostw Polski

- Zwycięzcy i finaliści wielu turniejów z cyklu Grand Prix

- Reprezentanci Polski w kadrze Narodowej

- Posiadacze najwyższej, międzynarodowej klasy tanecznej „S” w stylach standardowym i latynoamerykańskim

Pracownia rysunku i malarstwa

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obejmują różne techniki rysunku, studium postaci, martwą naturę oraz pejzaż.

 

Studio baletu

Zajęcia ruszyły 1 kwietnia br. Obecnie prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: od 5-7 oraz 8-12 lat, a wkrótce także 4-6 lat oraz 7-11 lat.

 

Lekcje gitary w MDK

Adam Jaworowicz, Szkola Muzyki Rozrywkowej.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...