Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

22-10-2012

PREZENTY DLA PANI JESIENI

  Dzieci z grupy I i II po udanym spacerze zgromadziły jesienne skarby w kąciku przyrody.

22-10-2012

SP4-Lekcja histori

Historia jest nauczycielką życia…

 

Młodzi entuzjaści historii przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów scenki dramowe, w których wcieli się w postać reporterów oraz wybitnych osobowości z przeszłości. Dzięki temu wielu uczniów zdobyło dodatkowe informacje na temat Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja oraz Jana Kochanowskiego.

22-10-2012

Dzień Edukacji Narodowej

14 października jest dniem szczególnym. Wtedy bowiem wszyscy pracownicy oświaty obchodzą swoje święto - Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu odbyła się uroczysta akademia zorganizowana wspólnie przez samorządy miasta i powiatu, w trakcie której nauczyciele lubańskich przedszkoli i szkół otrzymali podziękowania, kwiaty i wyróżnienia.

19-10-2012

Spacer po parku

                Dnia 19.10.12r. dzieci 5 i 6-letnie wybrały się na spacer do parku "Kamienna Góra" malowniczego miejsca, szczególnie o tej porze roku - jesień. Dzieci były zachwycone widokiem parku w barwach jesiennych. Podziwiały wygląd drzew  (pomniki przyrody), obserwowały ptaki. Dużą frajdą dla dzieci był odpoczynek na ławeczkach w parku. Największą atrakcją były zabawy w parku.

19-10-2012

Weź udział w bezpłatnym wyjeździe studyjnym w ramach projektu polsko-niemieckiego

Saksońska Fundacja Krajowa ds. Przyrody i Środowiska Naturalnego (Drezno / Niemcy; www.lanu.de) oraz Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” (Lubań) ) w ramach nowego, polsko-niemieckiego projektu „Nowe Drogi dla Edukacji Ekologicznej Saksonii i na Dolnym Śląsku - projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej“ serdecznie zapraszają do udziału wyjeździe studyjnym pt. OD GÓRNIKA DO ŻEGLARZA, który odbędzie się 30 października 2012 r. (Saksonia / Niemcy).

18-10-2012

Koło europejskie-SP4

Dnia 1 października 2012 roku uczniowie uczęszczający na zajęcia koła historyczno-europejskiego wyruszyli na pierwszą wycieczkę tematyczną. Jej celem było zdobycie informacji o lubańskiej szubienicy, a także zobaczenie miejsca jej usytuowania.

18-10-2012

Sukcesy naszych biegaczy-SP4

26 września 2012 roku w Olszynie odbyły się zawody lekkoatletyczne: Indywidualne Biegi Przełajowe. W zawodach wzięło udział wiele szkół podstawowych z powiatu lubańskiego. Nasza szkoła reprezentowana była aż przez 29 biegaczy i biegaczek:

16-10-2012

Spotkanie ze stażnikiem leśnym

Dnia 11.10.12r. dzieci z grupy V, VI, VII  uczestniczyły w wycieczce  autokarowej  do Chromca. Powitał nas strażnik leśny okrzykiem "Darz Bór". Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach z edukacji leśnej. Oglądały liczne eksponaty o tematyce przyrodniczej i łowieckiej w ośrodku "Jeleniówka".

16-10-2012

Święto Szkoły w SP 4

21 września w Światowy Dzień Dziecięcego Orderu Uśmiechu obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym roku ten dzień odbył się dość nietypowo. Jak? Dowiecie się, gdy przeczytacie.

15-10-2012

Rocznica powstania Ośrodka oraz Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Ośrodku Szkole

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.”
Andrzej Frycz Modrzewski

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...