Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

26-05-2014

WIWAT 3 MAJ!

Czwartek 8 maja dla uczniów Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu nie był dniem zwykłym. Po pierwsze dlatego, że oprócz tradycyjnego mundurka młodzież ubrała odświętny, galowy strój.

23-05-2014

Dzieci z PM nr 3 odwiedzają SP nr 4 w Lubaniu im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Po raz kolejny trójkowe starszaki miały okazję zobaczyć, jak uczą się i spędzają czas ich starsi koledzy. Z przejęciem poznawały budynek szkoły i obserwowały środowisko szkolne, do którego już niedługo dołączą. Przedszkolaki wzięły udział we wspólnych zajęciach oraz grach i zabawach sportowych na boisku szkolnym.

22-05-2014

Zabawy w piaskownicy czas zacząć...

Wszystkie dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy. Co można w niej robić? Z pewnością nie można się nudzić!

21-05-2014

Mam biało-czerwone serce! w SP4

Dnia 30 kwietnia społeczność uczniowska naszej szkoły uczestniczyła w przedstawieniu historycznym upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja.

18-05-2014

"Multimedialne Przedszkolaki" z PM nr 3 na wycieczce w Świeradowie Zdrój

      6 maja 2014 r, w ramach projektu Multimedialne Przedszkole starszaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu wybrały się na wycieczkę do Świeradowa Zdrój, gdzie odwiedziły m.in. Centrum Informacyjne Nadleśnictwa Świeradów
i Dom Zdrojowy.

18-05-2014

To już 10 lat...

        W PM nr 5 w Lubaniu odbyła się uroczystość z okazji 10 rocznicy nadania imienia -Julian Tuwim.Zaproszonych gości powitały dzieci z młodszych grup przedszkolnych oraz Bambo, Dyzio Marzyciel i Zosia Samosia wręczali dla przybyłych na uroczystość pamiątkowe prezenty.

17-05-2014

Spotkania z nauką, kulturą i sztuką

13 maja, kolejny już raz uczniowie Gimnazjum nr 1 gościli na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym razem uczestniczyliśmy w „Cyrku fizycznym”, którego myślą przewodnią była magia ciśnienia. Mieliśmy okazję dowiedzieć się m.in. co to jest gejzer, od czego zależy temperatura wrzenia wody, jaką rolę pełni pęcherz pławny u ryb, czy też, jak otrzymać chmurę w butelce, a także przekonać się na wielu przykładach, jak olbrzymią wartość ma ciśnienie atmosferyczne.

15-05-2014

Nie straszne nam zamki...

            Dnia 13.05.2014r. przedszkolaki z PM nr 5 im. J.Tuwima uczestniczyły w wycieczce  do zamku Czocha organizowanej w ramach realizowania projektu " Multimedialne przedszkole- Z e-przedszkolakiem izerskim szlakiem". Dzieci przygotowane były na "piątkę", znały regulamin i harmonogram  wycieczki, przygotowały wspólnie z rodzicami odpowiedni strój do wędrowania.  

14-05-2014

Wyjazd do Nadleśnictwa w Świeradowie Zdroju

W ramach programu "Multimedialne przedszkole - program edukacji przedszkolnej"  dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Nadleśnictwa w Świeradowie - Zdroju.

14-05-2014

19 MAJA DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW Z NP1

      Z wielką dumą i radością ogłaszamy, że nasze przedszkole przyłączyło się do organizowanej przez Fundację Arka akcji „Dzień dobrych uczynków”

Bierzemy udział w tej akcji, gdyż każdego dnia staramy się czynić dobro wokół siebie. Jesteśmy mali, ale nasze serca są ogromne i mieszczą w sobie wiele dobra, którym chcemy się dzielić z innymi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...