Zabawy w tunelu
Zabawy w tunelu to świetny pomysł na ćwiczenie umiejętności ruchowych. Dzieci przechodząc przez tunel raczkują, czołgają się i koordynują pracę całego swojego ciała, dzięki czemu także je poznają.
Zabawy w tunelu to świetny pomysł na ćwiczenie umiejętności ruchowych. Dzieci przechodząc przez tunel raczkują, czołgają się i koordynują pracę całego swojego ciała, dzięki czemu także je poznają.
Drzewko adaptacyjne to pierwsza praca plastyczna naszych Maluszków. Dzieci były bardzo chętne do współpracy, ponieważ było to dla nich coś nowego. Malowaliśmy rączki farbkami ( bardzo nas to łaskotało) po czym odbijaliśmy je na brystolu. Tak powstało nasze Drzewko.
My się dalej poznajemy i piękne nawyki kształtujemy. Nasze maluszki cały czas się bawią i miło spędzają czas na wspólnej zabawie.
Adaptacja dzieci w żłobku to zazwyczaj długotrwały proces dla każdego maluszka. Dzieciaczki wkraczają wtedy w nowe środowisko, często dla nich "obce". Muszą wszystko poznawać na nowo i wszystkiego...
Od samego rana witaliśmy niecodziennych gości, którzy przybyli wraz z naszymi maluszkami. Były to pieski, kotki, myszki, misie, świnki … czyli ukochane maskotki Dzieci. Następnie odbyły się zabawy ruchowe i zajęcia pt. ,,Nasi milusińscy”.
Praca plastyczna, twórcza i manualna wzbogacająca osobowość naszych Pociech. Na kartce papieru maluchy stemplowały połówki jabłek, pomalowane farbą na kolor czerwony, żółty i zielony. Była to urozmaicona zabawa, która sprawiła wiele radości.
Na dzisiejszych zajęciach tematem była zabawa dydaktyczna „Jaki to owoc?”. Nasze Maluszki świetnie wykazywały się umiejętnością klasyfikowania owoców jak i odróżniania jabłka od gruszki.
Muzyka ma ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. Na zajęciach z rytmiki maluszki uczą się rozpoznawania dźwięków i rytmów, koncentracji, uwagi i koordynacji ruchowej. Muzyka daje dzieciom radość, uśmiech, ruch oraz doskonałą zabawę.
Ostatnio z maluchami bawiliśmy się prostym zestawem: frotkami i stojakami na ręcznik papierowy. Dzieci z precyzją nakładały małe frotki na wieszaki. Zabawa wpływała na rozwój pracy dłoni i stymulowała pracę mózgu. Przez cały czas trenowaliśmy oczywiście wymowę podstawowych nazw kolorów.
Na początku zabawy dzieci ćwiczyły rączki gniotąc folię bąbelkową. Następnie folia została rozłożona na podłodze. Dzieciaczki zdjęły skarpetki i chodziły na boso po bąbelkach, aż starczyło im sił. Była to zabawa baaaaaardzo wciągająca. W ten oto sposób ćwiczyliśmy motorykę małą i motorykę dużą.