Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-06-2024

W poniedziałek 27 maja 2024 r. odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze uczniów z SP4 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece im. M. Konopnickiej w Lubaniu.

Książnica ugościła nas iście po królewsku, poczęstowano nas pysznymi słodkościami, kawą i herbatą. Atmosfera była wspaniała. Siedzieliśmy otoczeni półkami pełnych książek. Czuliśmy jak błogi spokój i harmonia otacza nas z każdej strony.

     Na samym wstępie nasza pani polonistka poleciła nam lekturę, którą możecie wypożyczyć właśnie we wspomnianej  bibliotece pod tytułem ,,Young Power" Justyny Sucheckiej. Książka przedstawia trzydzieści autentycznych historii o młodych ludziach, którzy od najmłodszych lat zmieniają świat! Ten tytuł na pewno pojawi się na mojej liście czytelniczej i wiem, że jak najszybciej muszę ją przeczytać! To nie wszystkie nowości, które poznaliśmy podczas tego spotkania, mieliśmy okazję także posłuchać o książce Jung Chang  pt. ,,Cesarzowa wdowa Cixi" przedstawia ona prawdziwy obraz rządów cesarzowej. Jak pisze wydawca to: ,,Pełna odkryć, wciągająca i zaskakująca historia niesamowitej władczyni. Książka odsłania na nowo kobietę: ambitną, czasem okrutną ,ale pragmatyczną i jedyną w swoim rodzaju". Zachęcono nas do czytania poezji współczesnej, konkretnie zbioru wierszy Rupi Kaur pt. ,,mleko i miód",  w którym podmiot liryczny snuje rozważania  o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie. ,,Te krótkie wiersze są tak delikatne jak piosenki pop i tak ostre jak trash metal" pisze New York Times- jedna z najpopularniejszych gazet Stanów Zjednoczonych.

    Podsumowując, to spotkanie było wyjątkowe, na długo nie wyjdzie z mojej głowy. Miałam wrażenie, że  każda książka, o której słuchaliśmy jest ciekawsza od poprzedniej, a to tylko niewielka część… Poznaliśmy wiele pozycji książkowych o różnej tematyce, przedyskutowaliśmy między sobą kilka ciekawych spraw, porozmawialiśmy otwarcie o naszych uczuciach, przegryzając myśli ciasteczkami i  popijając  je cieplutką herbatką. 

 Nie mogę, doczekać się następnego spotkania!!!

 

                                                                                      red. Adriana Grabka kl. VIIb  

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...