Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-05-2024

W połowie maja zakończył się remont z termomodernizacją sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1.

dzieci grające w piłkę na sali gimnastycznej

W 2022 roku, w ramach programu „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Miejskiej Lubań” sfinansowanego z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, został wykonany remont dachu budynku sali i montaż paneli fotowoltaicznych. Niestety okazało się, że nieremontowane od 2004 roku wnętrze podlega dalszej degradacji. 

- Dzięki przychylności miejskiego samorządu w ciągu dwóch miesięcy zostały przeprowadzone prace remontowe i termomodernizacyjne. Oprócz wykonania nowego stropu odświeżone zostały ściany i położone żywiczne lamperie, które są odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu, a do tego estetyczne. Cieszę się, że remont udało się zakończyć jeszcze w tym roku szkolnymopowiadała dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 Beata Myśliwiec. 

Inwestycja kosztowała 110 tysięcy 711 złotych. Obecnie lubańska „jedynka” posiada dwie sale gimnastyczne, kompleks boisk sportowych oraz dodatkowe pomieszczenia, wykorzystywane do zajęć wychowania fizycznego. 

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...