Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-05-2024

W Dniu Pracownika Gospodarki Komunalnej żaden lubański „komunalnik” pracy fizycznej się nie boi. Wszyscy razem, w jednym tempie upiększają Lubań. Właśnie wtedy pracownicy biurowi zamieniają garnitury i garsonki na odblaskowe kamizelki z napisem ZGiUK Lubań, zakasają rękawy i zabierają się do prac ogrodniczo-porządkowych.

Ten niecodzienny zwyczaj zainicjował prezes spółki, który tego dnia w towarzystwie pracowników administracyjnych z wielką przyjemnością wspiera pracowników fizycznych.
- Podobnie jak rok temu administracja spółki „wstała od swoich biurek”, by wesprzeć pracowników Wydziału Oczyszczania i Zieleni. Co istotne wszyscy angażują się w akcję z wielką radością. Ja z kolei cieszę się, że pomysł padł na tak podatny grunt i mam nadzieję, że z roku na rok będzie wydawał coraz bujniejsze plony. Mam już pomysły, jak rozbudować tę inicjatywę i zdecydowanie będzie miała ona swoją kontynuację. Można powiedzieć, że to jest już nasza tradycja opowiadał Prezes lubańskiego Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Jacek Baran.

Słowa prezesa potwierdzają pracownicy ZGiUK Lubań, którzy w świetnych nastrojach wyszli z biur w teren, aby sadzić, kosić i pielęgnować miejską zieleń. I jak okazuje się, mają do tego rękę.
- Właśnie sprawdzam, jak idzie praca i wstępna kontrola wypadła zdecydowanie na szóstkę z plusem. Dziewczyny starają się, zresztą chłopaki również. Nie wiem jeszcze, jak prezes wywiązuję się ze swoich nowych obowiązków, ale myślę, że też da radę. Mnie się taka akcja bardzo podoba, oby więcej takich akcji w żartobliwym tonie wypowiedziała się pracownica Wydziału Oczyszczania i Zieleni Iwona Torba.

Jednak pokłosiem dzisiejszych wydarzeń będzie nie tylko ukwiecony Lubań, ale też mocna integracja.
- Bardzo lubię święto komunalnika, a w tym wydaniu szczególnie. To jest wspaniała inicjatywa, która scala całą naszą załogę. Pokazuje, że wszyscy jesteśmy sobie równi, że wszyscy jesteśmy jednym zespołem. Pracujemy razem, ramię w ramię. Poza tym przyświeca nam jeden cel – piękne miasto, które cieszy nas – pracowników ZGiUK, ale przede wszystkim mieszkańców trafnie podsumowała akcję Dyrektor ds. Ekonomicznych – Główna Księgowa ZGiUK Lubań Edyta Dziechciarz.

Pomysłów na świętowanie może być wiele, jednak inicjatywa ZGiUK-u bez wątpienia jest godna pochwały. Poza tym nie od dziś wiadomo, że wspólna praca nas wzbogaca. Tym samym wszystkim pracownikom komunalnym razem z burmistrzem miasta życzymy owocnego życia – na polu zawodowym i prywatnym.
- Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej to okazja do złożenia życzeń, ale też podziękowań dla wszystkich pracowników komunalnych, w tym całego Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu. Każdego dnia doceniamy Państwa wkład w rozwój miasta, a nade wszystko w życie mieszkańców, za co serdecznie w imieniu wszystkich lubanian dziękuję. Jednocześnie gratuluję świetnej inicjatywy i mam nadzieję, że w przyszłości dostanę zaproszenie do wspólnego upiększania miasta podkreślał Burmistrz Miasta Lubań, Grzegorz Wieczorek.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...