Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-05-2024

Zagrożona rasa turyńskich kóz leśnych mnoży się w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Foto: Opiekunka zwierząt Kristin Kasper i inspektor Steffi Späthe z kozą Schoko i jej potomstwem, NTPGZ-Kati Sommer


Tuż przed Wielkanocą kozy z zagrody wiejskiej w Zoo Görlitz-Zgorzelec wydały na świat pierwsze koźlęta. „Magda” i „Almi” urodziły czwórkę potomstwa zagrożonych wyginięciem turyńskich kóz leśnych. Ta rasa jest jedną z najbardziej zagrożonych ras zwierząt gospodarskich. Charakteryzuje się czekoladowo-brązową sierścią, jasnymi pasami na twarzy i białymi kończynami. Kozy leśne z Turyngii słyną z wytrzymałości i odporności, co czyni je idealnymi do ochrony krajobrazu.

Również koza karłowata "Schoko", urodzona w zoo w 2016 roku, powiększyła rodzinę, wydając na świat bliźnięta. "Wszystkie maluchy są zdrowe i szczęśliwie brykają w swoim nowym otoczeniu, rozwijając się znakomicie", z radością informuje opiekunka zwierząt Steffi Späthe.

Szaloną gromadkę można podziwiać z bliska w Górnołużyckiej Zagrodzie Wiejskiej Zoo Görlitz. Zwiedzający mogą pogłaskać koźlęta, wyczesać je szczotkami, a nawet posprzątać ich wybieg.

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...