Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-05-2024

Dnia 24 kwietnia 2024 r. w naszym przedszkolu odbyły się Niebieskie Igrzyska.

 

Propagując wiedzę o autyzmie, po raz drugi wzięliśmy udział w Niebieskich Igrzyskach, których pomysłodawcą i inicjatorem jest Fundacja Instytut Wspomagania  Rozwoju Dziecka w Gdańsku.

To wydarzenie było jednym z działań podjętych w naszym przedszkolu w ramach hasła: „Kwiecień Miesiącem Akceptacji Autyzmu.

Niebieskie Igrzyska miały charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Zapewniły nam sporo zabawy i wzbudziły cały wachlarz emocji, tym bardziej, że do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, w tym ze spektrum autyzmu.

Celem Igrzysk było zwiększenie wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu, kształtowanie postawy tolerancji wobec innych ludzi oraz integracja, rozwijanie i wzmacnianie więzi poprzez konkurencje drużynowe. Udowodniliśmy, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Uczestnicy Igrzysk mieli okazję zaprezentować się w konkurencjach indywidualnych i  drużynowych. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. W tym dniu nie była ważna rywalizacja czy bicie rekordów, ale przede wszystkim dobra wspólna zabawa.

Koordynator Niebieskich Igrzysk - pani Agnieszka Drozd
Współorganizatorki - pani Ilona Crecy, Beata Sobiesiak, Katarzyna Szywała

 
Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z imprezy, umieszczoną w linku poniżej 
https://drive.google.com/file/d/1EMMC1JLFubktlnJrglbuuZ9LWDbIs1_J/view?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3-EQNn1FLtwEx2t1ztSxMa3BpS4dqh9cz8-nNWaycs3lmLefj_zkbIbPs_aem_AYHMqSDsrC2YvDbXtNJkWc8FjQxGQgO842LT59-Pp3PV1IhyNyEiyBuJxunOrWMb6rgy2STJ2KqPLg3RF2iQMCx5 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...