Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-05-2024

25 kwietnia, w czwartek, odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Majowych. Na sali gimnastycznej wzięły w nim udział (w dwóch turach) klasy: I-IV i V-VIII, a także grono pedagogiczne z dyrekcją szkoły na czele. Uczniów obowiązywał – oczywiście – strój galowy. Przez ok. 45 minut szkolnej akademii mieliśmy okazję uczestniczyć i obejrzeć przedstawienie pt. „Lekcja historii”. W jego trakcie usłyszeliśmy, jak uczniowie z klasy 7a, opowiadają historię czterech dni świątecznych, tj. 1 maja – Święta Pracy, 2 maja – Święta Flagi RP, 3 maja – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 8 maja – Narodowego Dnia Zwycięstwa.

Dzięki temu przypomnieliśmy sobie wiele ważnych faktów, postaci oraz wartości, o których często nie pamiętamy w codziennym życiu. Całe przedstawienie było poruszające, a dodatkowo okraszone brawurowym tańcem z flagami (w wykonaniu klasy 2c), pięknym słowem (czytanym i recytowanym), tematycznym obrazem (prezentacje obchodów poszczególnych majowych świąt), chwytliwym śpiewem znanych pieśni patriotycznych (przygotowanym przez szkolne koło muzyczne) i wspaniałą grą aktorską (inscenizacja momentu uchwalenia Konstytucji 3 Maja w przebraniach z epoki). Podczas apelu zostali też nagrodzeni laureaci Szkolnego Konkursu Plastycznego „Święta Majowe na plakacie” – I miejsce zajęły: Emilia Gazda (7b), Nina Dudek (7b), Miriana Siwak (8a), a wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Piotrowska (6c) i Olivier Skowronek (4b). Warto dodać, że scenografia (warstwa wizualna) na sali była na najwyższym poziomie w przepięknych biało-czerwonych barwach. Stosowny wystrój do zaistniałych okoliczności miały także wszystkie klasy oraz budynek szkoły.

 

Nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie apelu byli: pani Monika Leszczyńska, pan Krzysztof Stefan, pani Joanna Czerwiec i pan Krzysztof Kucharczyk.

 

MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...