Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-05-2024

Premiera: 18/05/2024 w godz. 12:00 - 24:00

„Wciałowstąpienie” to indywidualna wystawa Barbary Krupa-Kapuśniak, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Artystki sztuk wizualnych zajmującej się tematem emocjonalnych relacji człowieka i natury. Jej praktyka opiera się na doświadczeniach terapii poprzez wędrówkę, oswajanie cielesności i poszukiwanie korzeni.

Podejmuje krytyczną refleksję nad funkcją kobiety w społeczeństwie.

Urodzona w Bolesławcu, mieszkająca w Lubaniu.

Wystawa “Wciałowstąpienie” podejmuje temat ciała jako świętej, integralnej części człowieczeństwa – dowodu na istnienie i możliwość doświadczania życia, podstawy do dalszego uświęcenia i namacalnego początku. Wystawa nie jest formą negacji czy buntu, lecz wskazaniem nowej drogi pełnej samoakceptacji.

Daje możliwość spojrzenia w głąb siebie i zastanowienia się nad relacją z ciałem. Jest próbą doświadczenia cielesności poprzez medytację z obrazem i uruchomienie wyobraźni odbiorcy, który powinien sobie zadać pytanie: Co czuję i dlaczego? Zachwyt? Zniesmaczenie? Wolność? Obojętność?... Tu nie ma złej odpowiedzi. Tu są tylko subiektywne emocje.

Wystawa składa się z czarno-białych fotograficznych prac z cyklu „prze-czucie”, „siostrzeństwo” i „prze-budzenie”, wykonanych głównie w technice polaroidtransfer, a także z tryptyku „wibracje” i „Modliszka”.

Barbara Krupa-Kapuśniak
“Wciałowstąpienie”
Gdzie: Muzeum Regionalne w Lubaniu, sala ekspozycyjna na 1 piętrze
18/05/2024 godz. 12:00-24:00 (Lubańska Noc Muzeów)
Oprowadzane autorskie godz. 16:30

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa dostępna bezpłatnie do 18/06/2024!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...