Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-04-2024

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu 19.04.2024 roku wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, które jak co roku odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu, pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu.

Szkolna drużyna biorąca udział w Powiatowych mistrzostwach udzielania pierwszej pomocy

W turnieju startowało pięć drużyn. W naszej uczestnikami byli uczniowie  z klasy ósmej, Sandra, Julia, Laura, Szymon oraz kierownik zespołu ratowniczego Zuzanna. Zespół naszych ratowników uzyskał 163 punkty w swojej kategorii szkół podstawowych zdobywając puchar za I miejsce. W zawodach uczestniczyli ratownicy ze szkoły w Niemczech, lubańskich szkół średnich, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 oraz gospodarze Z.S.P im. A. Mickiewicza.  Uczestnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Patrona, przesympatyczne misie wraz ze słodyczami, mieli okazję zobaczyć pokaz motocykla - karetki, wyposażonej w niezbędne do ratowania życia sprzęty. Impreza miała na celu podniesienie świadomości ratowania życia w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z jego zagrożeniem. 

                              H.R.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...