Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-04-2024

Lapbooki to własnoręcznie wykonane „książki”, gromadzące informacje na dowolnie wybrany temat. Kształt, forma, technika wykonania zależą od wieku ucznia i wybranego tematu.

Od bardzo prostych składanek, do rozbudowanych teczek, gromadzących informacje teoretyczne i własne prace. To bardzo atrakcyjna forma pracy dla dzieci oraz świetny środek dydaktyczny, dlatego też po skończeniu działu IV podręcznika pt. „Czasy średniowiecza” uczniowie klas piątych naszej szkoły tworzyli na lekcjach historii właśnie Lapbooki.

        Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której uczniowie umieszczają wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

          Lapbook rozwija różne umiejętności (czytanie, pisanie, logiczne myślenie, koncentrację).  Uczy organizacji pracy, cierpliwości i systematyczności, rozwija kreatywność.  Porządkuje i pogłębia wiedzę oraz jest atrakcyjną formą nauki. Łączy nie tylko świetną atmosferę, ale  przede wszystkim zachęca do powtórek i rozszerzania wiedzy. Lapbooki to wspaniały sposób na naukę, są kolorowe, przyciągają uwagę, a uczniowie chętnie do nich wracają!!!

 

Red. A.Franczak

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...