Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-04-2024

W ostatnich dniach odwiedzający Bibliotekę mieli niepowtarzalną okazję zanurzyć się w świat barwnych obrazów i niezwykłych historii, które skrywają. To wszystko za sprawą wernisażu prac Oskara Szewczyka, młodego artysty, który zaskarbił sobie uznanie i podziw publiczności.

Wielu z nas często narzeka na młodzież, ale wystawa w naszej Bibliotece pokazuje zupełnie inną perspektywę. Tutaj spotykamy ludzi, którzy nie tylko inspirują, ale także zachwycają swoją determinacją i pasją do sztuki. Oskar Szewczyk jest właśnie takim przykładem. Jego prace nie pozostawiają nikogo obojętnym.

Głównym elementem wystawy są obrazy, które pełne są inspiracji zarówno wydarzeniami z przeszłości, jak i z bliskiej nam rzeczywistości. Przez płótna przechodzą historie o Powstaniu Wielkanocnym w Dublinie, płonącej Katedrze Notre-Dame czy nawet szturmie na Kapitol w 2021 roku. Ale nie brakuje także spojrzeń na okoliczne miasta, jak np. Bolesławiec czy Cieplice.

Prace Oskara, wykonane akrylami na płótnie, nie tylko oddają piękno regionów i bogactwo kulturowe, ale również kryją w sobie wiele ukrytych znaczeń. Artysta opowiadał, jak na swoich obrazach umieszcza postacie historyczne, symbolikę oraz fragmenty swojego życia. Każdy detal ma swoje znaczenie, nawet pomalowane ramy, które są ważnym elementem całości.

Na wystawie można również zobaczyć obrazy z serii "Trzy Stolice", a przede wszystkim najnowsze dzieło Oskara - "Szachy Wawelskie", które powstało po 5 miesiącach pracy. Artysta podkreśla, że malowanie dla niego to nie tylko technika, ale przede wszystkim pasja i sposób wyrażania siebie.

Oskar Szewczyk podzielił się również swoją drogą artystyczną oraz planami na przyszłość. Aktualnie uczęszcza do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, gdzie rozwija swoje umiejętności malarskie. Ma także ambitny plan cyklu obrazów inspirowanych Biblią, których realizacja może zająć nawet 10 lat.

Wystawa prac Oskara Szewczyka będzie dostępna w Galerii Nad Schodami do 6 maja. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia jej i poświęcenia trochę czasu na zanurzenie się w świecie tych niezwykłych dzieł sztuki. To doskonała okazja do refleksji i zainspirowania się pasją młodego artysty.

Zdjęcia z wernisażu można zobaczyć na stronie [TUTAJ].

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...