Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-05-2023

Popularny i lubiany przez uczniów sposób spędzania przerw międzylekcyjnych to gra w szachy w bibliotece szkolnej. W szachy grają uczniowie młodsi i starsi.

Zdarza się, że uczą się nawzajem, wyjaśniają mniej wprawnym graczom zasady tej szlachetnej rozrywki, wymieniają uwagi na temat strategii (taki widok to miód na serce dla nas  nauczycielek-bibliotekarek).

Pod koniec kwietnia z  inspiracji Dawida Szkrabko  zorganizowaliśmy w bibliotece turniej szachowy. Wspólnie ustaliliśmy zasady i rozpoczęły się rozgrywki, które odbywały się oczywiście w czasie przerw.  W turnieju udział wzięli uczniowie : Dawid Szkrabko, Filip Gadecki, Michał Dziedzic, Przemek Mleczak a z kl. VIIIa,  Kacper Piątkowski z kl. VIIIc, Mateusz Wiśniewski i Oliwier Niepielski z kl. VIIIe oraz najmłodszy uczestnik Michał Herdzik z klasy IVb. Brawo dla Michała, że nie wycofał się z turnieju wobec takiej przewagi wiekowej pozostałych uczestników!

Dzisiaj możemy już ogłosić zwycięzców naszego turnieju:

I miejsce – Mateusz Wiśniewski

II miejsce – Michał Dziedzic

III miejsce – Kacper Piątkowski

 

Warto podkreślić, że pomimo rywalizacji, naturalnej w przypadku turnieju, rozgrywki przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Doceniając takie inicjatywy uczniowskie oraz  ten sposób spędzania przerw, biblioteka szkolna przygotowała dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy i odpowiednią dla mózgu szachisty pożywkę, czyli gorzką czekoladę z  orzechami :)

Zgrany Zespół Biblioteczny SP4

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...