Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
poniedziałek, 12 czerwca 2023, 08:00-16:00

12 czerwca 2023 r. przy Galerii Łużyckiej w Lubaniu przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań.

Bardzo zależy nam na tym, aby dotrzeć do mieszkanek urodzonych w latach 1970 - 1973. Te panie mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, a bardzo często nawet o tym nie wiedzą.  

Zapisy na badania  
Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (pn.-pt. od 8.00 do 16.00)  

Po prostu przyjdź  
Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa.
W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.  

Dlaczego warto robić mammografię?  
Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat.
Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.  

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...