Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

22-05-2013

Kibicuj mundurowym!

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu podobnie jak w roku ubiegłym organizuje III Turniej Piłki Nożnej Funkcjonariuszy Publicznych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu, który zaplanowano na dzień 24 maja 2013 r. od godz.08:00 na boisku trawiastym MOSIR w Lubaniu ul. Ludowa. Zapraszamy mieszkańców powiatu lubańskiego do wspólnego kibicowania policji lubańskiej.

21-05-2013

Noc Muzeów w Lubaniu

18 maja Muzeum Regionalne w Lubaniu włączyło się w ogólnoeuropejską inicjatywę niekonwencjonalnego udostępniania zbiorów muzealnych o nazwie Noc Muzeów. O godz. 22 w lubańskim ratuszu została otwarta wystawa pt. Zapomniany Skarb Doliny Rzeki Kwisy. Tytuł ekspozycji, nieujawniający bezpośrednio jej tematu, mimo późnej godziny przyciągnął liczną grupę ludzi.

21-05-2013

Nowa książka o Lubaniu

Chociaż Lubań tuż po Loebau jest najmniejszym miastem Górnych Łużyc i liczy zaledwie 5 tys. mieszkańców, to tętni życiem i handlem niczym mały Magdeburg. - tak w 1804 roku do mademoiselle Lousie Naumann pisał niemiecki poeta, Gottlieb Hiller. Wszystkich zainteresowanych tym kto, co i jak jeszcze napisał o naszym mieście oraz tym, co przez wieki działo się wokół Drogi Świętego Jakuba zapraszamy do lektury najnowszej książki „Lubań – miasto, ludzie, droga”.

21-05-2013

Wędkarskie mistrzostwa Służby Więziennej

Na Dużym Stawie należącym do Zakładu Karnego w Zarębie 17 maja odbyły się XV Dolnośląskie Mistrzostwa Służby Więziennej w Wędkarstwie Spławikowym. Zaproszenia skierowano do wszystkich jednostek penitencjarnych okręgu wrocławskiego. Zespoły rywalizowały w kategorii drużynowej o Puchar Dyrektor Okręgowego Służby Więziennej we Wrocławiu płk mgr Ryszarda Godyli, w kategorii indywidualnej o puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Zarębie. Z drużynami na turniej przybyli kierownicy i przedstawiciele jednostek organizacyjnych więziennictwa biorących udział w mistrzostwach. Gośćmi honorowymi mistrzostw byli Starosta Lubański - Walery Czarnecki i Z-ca Burmistrza Miasta Lubań - Mariusz Tomiczek.

20-05-2013

Mali patrioci w Muzeum Regionalnym

W dniu 17 maja sześciolatki z Przedszkola Słonecznego gościły w Muzeum Regionalnym. Grupa piąta pod opieką Joanny Dyjak, Ewy Rotsztajn i Marii Kłębczyk zaprezentowały gościom Ośrodka Wsparcia Dziennego oryginalne przedstawienie z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

20-05-2013

Koncert muzyki popularno - rozrywkowej

Szkoła Muzyczna 1 st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu serdecznie zaprasza na koncert muzyki popularno - rozrywkowej. Widowisko odbędzie się 22 maja br. o godz. 17:00 w sali koncertowej tejże szkoły (wstęp wolny). Wystąpią uczniowie z Zakladni Umelecka Skola Zacler (Czechy) w ramach współpracy szkół muzycznych z Zalcerza i Lubania.

20-05-2013

VI Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań

Ośrodek Wsparcia Dziennego i Miejski Dom Kultury w Lubaniu mają zaszczyt zaprosić do udziału wszystkie osoby starsze
do przedstawienia swojego dorobku artystycznego 23 maja podczas VI Przeglądu Dorobku Artystycznego Seniorów w Lubaniu pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań w dziedzinach zespoły wokalno-instrumentalne, chóry, kabarety, grupy taneczne oraz twórcy rękodzieła artystycznego.

16-05-2013

Koncert w Naszym Zoo - Tierpark Görlitz Zgorzelec

20 maja 2013 o godzinie 15.00 na łące festynowej wystąpi JugendShowOrchester e. V. Andreas Wendler wraz ze swoimi młodymi muzykami z JugendShowOrchester Görlitz e. V. mają nadzieję, iż pogoda nie sprawi im psikusa i 20 maja o godzinie 15.00 będą mogli po raz pierwszy zaprezentować swój nowy program tournee „Ostfriesland 2013”.

16-05-2013

Kto zobaczy pierwsze, bocianie pisklę? Nasze Zoo rozdaje nagrody.

Kamera internetowa umożliwia gościom Naszego Zoo, zarówno w zagrodzie wiejskiej jak i na naszej stronie internetowej, obserwację bocianów w gnieździe na dachu bocianiej willi.

13-05-2013

"Bukowa Góra 2013" - Marsze na Orientacje

Już 8 czerwca 2013r. na terenie Lubania przeprowadzone będą X Jubileuszowe Marsze na Orientację pod nazwą „Bukowa Góra 2013”. Impreza odbywać się będzie w ramach VI Rundy Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientacje.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...