Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-02-2012

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o.o.
od 1979 roku (w różnych zmieniających się formach) zajmuje się wytwarzaniem i dostarczaniem ciepła mieszkańcom miasta Lubań oraz działającym w mieście instytucjom i przedsiębiorcom.
W okresie ponad trzydziestu lat udało nam się objąć zorganizowanym systemem dostawy ciepła przeszło 60 % obiektów budowlanych miasta.
W czasie zmieniał się sposób świadczenia usługi dostawy ciepła. Zaczynaliśmy od lokalnych kotłowni z lokalną siecią cieplną, obsługujących po kilka budynków.
Nadążając za sukcesywną rozbudową miasta uruchamialiśmy centralne kotłownie i rozbudowywaliśmy przesyłową sieć ciepłowniczą.

Dostawa słomy - rozładunek


Działania te pozwoliły na likwidację własnych kotłowni lokalnych i zdecydowanej większości lokalnych kotłowni należących do administratorów budynków mieszkalnych, szkół, szpitala i innych instytucji oraz przedsiębiorstw.
W latach 1985-2000 dzięki rozbudowie sieci ciepłowniczej wyłączono w mieście z eksploatacji ponad 40 kotłowni lokalnych o mocy ponad 15 500 kW.
W latach 1997-2002 Spółka wybudowała w swoich kotłowniach kotły o łącznej mocy 8 MW wytwarzające ciepło ze spalania lokalnie pozyskiwanej słomy.

Za swoje osiągnięcia Spółka została uhonorowana wieloma nagrodami, w tym : 
-      Lider Polskiej Ekologii 2001
-      ENEX 2002
-      Laur Białego Tygrysa 2004
Przedsiębiorstwo sukcesywnie wdraża nowoczesne rozwiązania techniczne i organizacyjne pozwalające na poprawienie komfortu użytkowania ciepła przez odbiorców oraz czytelność rozliczeń za dostarczone ciepło. Od 1998 roku standardem jest rozliczanie ciepła wg wskazań liczników.
Od 2007 wprowadzono rozwiązania pozwalające na indywidualne przygotowanie ciepłej wody połączone z indywidualnym rozliczanie w budynkach wielorodzinnych.

 

Plac składowy paliw PEC


Obecnie Spółka przygotowuje się do istotnej zmiany funkcjonowania systemu ciepłowniczego.
W latach 2012-2013 planowana jest przebudowa części sieci ciepłowniczej pozwalająca na zasilanie całego systemu z kotłowni PIAST przy ul. Kazimiera Wlk. 15 i wyłączenie z eksploatacji kotłowni Śródmieście.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...